CONFERINȚA NAȚIONALĂ

Alzheimer 2018

cu participare internațională
Ediția a 8-a, Actualități în domeniul demențelor
Manifestare însoțită de o expoziție medicală specializată

21 - 24 februarie 2018 
Willbrook Platinum Business & Convention Center, București, România

CURS NEUROPSIHOLOGIE

Miercuri, 21 februarie 2018
Sala de Conferințe 1, 09.30 - 13.30


CURS DE NEUROPSIHOLOGIE

Coordonatori: Maria Moglan & Cătălina Tudose (București, România)

Demențele frontotemporale sunt în marea majoritate diagnosticate tardiv, mai ales datorită faptului că problemele de diagnostic diferențial sunt majore, simptomele care apar sunt etichetate, de obicei, ca depresie, tulburări psihotice sau comportamentale. Toate acestea conduc la instituirea unor tratamente neadecvate și apariția stărilor conflictuale cu repercursiuni atât în viața personală, cât și profesională.
Cursul va prezenta aspecte specifice de examinare, abilități de abordare a pacienților și familiilor acestora, precum și perspective privind strategiile terapeutice.

Taxă de înregistrare: gratuită
Modalitate de înscriere: exclusiv prin completarea formularului de înregistrare disponibil AICI.

Important!
La acest curs se pot înscrie doar participanții înregistrați la Conferința Națională Alzheimer 2018 (formular de inregistrare completat si taxa de inregistrare achitata)!
La finalul cursului, fiecare participant va primi un document electronic de atestare a participării la curs.

Având în vedere desfășurarea simultană a Conferinței Naționale Alzheimer 2018 cu acest curs, în conformitate cu Decizia nr. 2/2009 a Consililui Național al Colegiului Medicilor din România, participanții certificați la Conferință nu pot fi certificați cu credite EMC și pentru participarea la Curs.

Participanți confirmați:

1. Amarasteanu Silvia (Popești Leordeni)
2. Avram Mirela ( București )
3. Badulescu Iuliana (București)
4. Barna Monica Daniela (Popești Leordeni)
5. Bogdan Dragos-Cristian (București)
6. Buzdugan Catalina (București)
7. Ciobanu Ileana (București)
8. Codreanu Marina Roxana (București)
9. Cristea Sorina (București)
10. Diaconescu Alexandra (București)
11. Giurgiu Maria (Baia Mare)
12. Goia Cristina Madalina (București)
13. Gudumac Gabriela (Giurgiu)
14. Gudumac Monica (Giurgiu)
15. Hau Steluta (București)
16. Horber Julia Agota (Marghita)
17. Iliescu Ana Maria (București)
18. Ilinca Cristina (Fieni)
19. Ioancio Ioana (Otopeni)
20. Marin Andreea (București)
21. Matei-Galopenta Lucia (București)
22. Medintu Cosmina (Târgu Jiu)
23. Miritescu Gabriela (București)
24. Moroianu Lavinia Alexandra (Galați)
25. Mustafa Filis Elif (București)
26. Mustata Andreea Elena (București)
27. Nechita Liliana (Târgu Lapus)
28. Nemes Andrea Augusta (Simleu-Silvaniei)
29. Niculescu Mihalea Cosmina (București)
30. Omer Ioana (București)
31. Papettas Anna (București)
32. Platon Sergiu Neculai (București)
33. Popescu Ioan Grigore (Brașov)
34. Popescu Simona (București)
35. Sandulache Sorin Mihai (Snagov)
36. Simu Malina Ioana (București)
37. State Mariana (București)
38. Stratone Andreea (Constanța)
39. Toma Daciana (București)
40. Toth Pal Melinda Iuliana (Baia Mare)
41. Tranca Neluta Costina (Poroschia)
42. Tutoveanu Dan Alexandru (București)
43. Vochescu Carmen Marcela (București)
44. Zamfir Mihai-Viorel (București)
45.   Zamfir(Grigorescu) Mihaela (București)



Parteneri